Śpiąca w Otchłani

Wątki świata gry:
Śpiąca w Otchłani
Początek wątku: 2017
Status: otwarty
Powiązania: Eskhara, Szakal

Na najniższych poziomach podziemnego świata, w miejscu które odwiedziło niewielu śmiertelników, rozciąga się gigantyczny, podziemny akwen wodny zwany Morzem Szeptów. Nazwa pochodzi od szepczącej mgły unoszącej się nad wodami. Legenda głosi, że owe tajemnicze morze jest domem czegoś więcej niż tylko dziwacznych ryb i nielicznych Podziemnych Elfów.

Mówi się, że na dnie świata mieszka potężna istota zwana Śpiącą w Otchłani. Jej pochodzenie nie jest znane, jak nie są znane jej cele. Te elfy, które mieszkają nad brzegami morza, czczą ową istotę niczym boginię, jednak nie jest ona mieszkańcem niebios i nie należy do panteonu Siódemki. Jednak wydaje się, że Śpiąca powiązana jest w jakiś sposób z boginiami starego panteonu - Tulvą, panią morza i Klyftą, panią echa, patronkami odpowiednio Morskich i Podziemnych elfów. Oba kulty połączone były dziwną i mało znaną więzią, zakorzenioną w nieznanych głębinach Wielkiej Świątyni Tulvy w Talsoi i zagadkowych rytuałach odprawianych przez kapłanki obu bogiń.

Szerszy świat po raz pierwszy usłyszał o Śpiącej w Otchłani podczas incydentu w Liryzji, w trakcie którego jedna ze służek Śpiącej, istota z rodzaju Ondyn, wydostała się z Morza Szeptów i znalazła drogę do świata powierzchni. Jej przybycie objawiło się zatruciem wód, masową śmiercią życia wodnego, szeptami i szaleństwem opadającym ludzi. Ondyna wymówiła posłuszeństwa swej pani i koniec końców została wyrzucona z powrotem do podziemi, przywracając równowagę światu przyrody.

Nie jest pewne jakie są cele Śpiącej, nie jest pewne czym jest owa istota i co oznaczało by jej przebudzenie. Jednak wieść niesie, że jednak z najbardziej wpływowych władczyń Podziemnych Elfów, Matrona Mea’Aran Tlais Orthogok jest wybrańcem Śpiącej, ich dusza połączona podobnie do duszy elfach bliźniąt. Ponoć też Śpiąca jest wrogiem istot znanych jako Eskhara, które boją się jej mocy.

Sama Śpiąca wyjawiła światu swoje imię, a skoro została nazwana – została też częścią świata. Dzięki pomocy, jakiej udzieliła w walce z Szakalem-Swartem, została przyjęta w poczet bogów pod imieniem Vellossury, jako niższe bóstwo w domenie Iureusa.

Czas pokaże czy otchłań Morza Szeptów okaże się wybawieniem dla świata powierzchni, czy może przebudzenie Śpiącej będzie kolejnym zwiastunem końca.