Ludzie - z pewnością wszechstronność i umiejętność adaptacji do każdych warunków sprawiły, że ludzie stali się najbardziej liczną rasą panującą nad większością państw.
Żyją względnie krótko – najstarsi osiągają wiek około 90 lat, lecz średnia wieku waha się w okolicy 70 lat. Nie ma konkretnego wieku, w jakim osiągają dorosłość, uniwersalnego dla całej rasy, gdyż jest to raczej uwarunkowane kulturą i tradycją. Przykładowo – w Ofirze za dorosłą uznaje się osobę mającą lat 30, ponieważ dopiero w tym wieku zdobywa się odpowiednią wiedzę, doświadczenie i emocjonalną dojrzałość. Inaczej sprawa wygląda w Wergundii – tam każdy, kto ukończył 16 rok życia, nazywany jest dojrzałym. Ludzie, jako nieliczni, są płodni niemalże przez całe swoje życie, jednak większość z nich decyduje się na założenie rodziny pomiędzy 20 a 35 rokiem życia, co również wynika z kultury danego narodu. Proces starzenia się ludzi zaczyna się około 50 roku życia, od tego momentu ich włosy są coraz bardziej siwe, na twarzy pojawia się siateczka coraz to głębszych zmarszczek, zmienia się barwa głosu i zmniejsza się odporność organizmu na wszelkie choroby.
Krainy i plemiona ludzi
- Księstwo Tryntu i Fiordu - dwa państwa połączone unią
- Kaganat Samnijski
- Terala Wschodnia i Zachodnia
- Liryzja - aktualnie księstwo elektorskie włączone do Federacji Wergundzkiej
- Federacja Wergundzka
- Ofir
- Styria
- Lud Qasyran - aktualnie podzielony na dwa współpracujące ze sobą imperia - Imperium Północnego Qasyran i Visnohory oraz Unia Plemion Qasyran
- Pethaban - w swoim języku zwany krainą Bharat