Otwórz menu główne
UWAGA.
Z uwagi na ilości kanonów, dostępne moce przerobowe i chęć utrzymania indywidualnego podejścia do postaci, zgłoszenia do Kanonu Postaci zostają zamknięte. Nie przyjmujemy nowych postaci, a wykonanie istniejących będzie zależało od całkowitej liczby kanonów zgłoszonych na tegoroczne edycje. Jeśli masz pytania dotyczące tego tematu - zapraszamy na info@silberberg.pl
Rysunki indi2.jpg

Poniżej znajdziecie wizerunki i krótkie opisy postaci, które wywarły najistotniejszy wpływ na losy świata gry. Postaci władców czy wodzów, wykreowane w naszych fabułach i grane przez nas, ale także – albo przede wszystkim! – postaci graczy, którzy w ostatnich edycjach Silberbergu wzięli w swoje ręce losy świata i obecnie mają najwięcej do powiedzenia w kwestii dalszych jego dziejów. Oprócz wielkich tego świata są także postaci mniej widoczne na świeczniku wielkich zdarzeń, ale doświadczone i znaczące.

Chcesz, żeby Twoja postać znalazła się w Kanonie Postaci? Oto warunki:

  • staż - warunkiem zgłoszenia Twojej postaci jest, aby wzięła udział przynajmniej w CZTERECH fabułach - tzn. dowolnej kombinacji fabuł obozowych, weekendowych oraz sesji RPG;
  • zgoda na kompromisy - dotyczy to zwłaszcza postaci, które osiągnęły w świecie gry znaczącą pozycję polityczną. Twoje (znaczące dla świata) decyzje będziesz musiał konsultować z nami, aby zachować spójność i logikę świata gry;
  • zgoda na granie jej przez innych - ponieważ wakacyjny larp ma kilka edycji, jeśli Twoja postać pojawi się na jednym, na innych będziemy chcieli, aby także była obecna. W takich wypadkach zagra ją ktoś z kadry, w pełni respektując Twoje decyzje i wytyczne co do postępowania - o ile będziemy o nich wiedzieć. Przypominamy, że nie jesteśmy wyrocznią - jeśli czegoś nam nie powiecie, to nie będziemy o tym wiedzieć.;
  • zgoda na przejęcie porzuconej postaci - z uwagi na fakt, że postaci kanoniczne bywają porzucane bez informacji na temat ich dalszych ewentualnych losów w świecie gry, zastrzegamy sobie prawo do przejęcia tego typu postaci, zwłaszcza, jeśli jest ona osobą wysokiego szczebla lub po prostu istotna dla danego wątku. Postaci uznajemy za porzucone po 2 sezonach nie grania nimi oraz bez jakiekolwiek informacji na ich temat.
  • zgłoszenie - wyślij MAIL na info@silberberg.pl ze zgłoszeniem postaci. Będzie potrzebne także jej zdjęcie, zwłaszcza jeśli jest osobą publiczną. Chyba, że jej tożsamość jest tajna, wówczas prosimy o grafikę, którą mamy umieścić zamiast zdjęcia.

Jaka z tego korzyść:

  • MG – opiekun postaci - historia i plany Twojej postaci będą pod opieką jednej osoby, która pomoże Ci optymalnie dostosować postać do fabuły;
  • Gwarantowany udział w fabule - któryś z wątków fabularnych będzie dedykowany dla Twojej postaci i zostanie z nią ściśle powiązany;
  • Rozwój postaci - grając tą postacią kolejne fabuły, masz możliwość rozbudowywania jej możliwości tak w wielkiej jak i małej skali, dotyczy to wpływów politycznych, majątku, umiejętności i każdego aspektu gry, na którym postaci zależy;

Spis treści

Aktywne postaci graczy

Ci, którzy aktualnie kształtują świat gry, a ich osobowość i charyzma bywa siłą napędową fabuł w ostatnich latach. Życiorys każdego z nich jest pasjonującą opowieścią, tutaj jednak zmieści się tylko mały anons.

Alfar Ai

Członek wewnętrznego kręgu i przyjaciel byłego cesarza Elidisa i jego zaufany człowiek, który przez lata dbał o interesy Cesarstwa na Północy, a także toczył w jego imieniu walkę z zagrożeniem z Pustki.



Bogumił, syn Mieczysława Zadora Bobrowic

Teralski wojownik i piastun rodu Sulimów. Znany ze swego oddania bogu leśnych ostępów - Hernowi.




Corvis z Avaretty

Doświadczony Łowczy posiadający stopień Mistrza. Podczas swoich podróży po kontynencie pomógł wielu ludziom i wypełnił wiele przeróżnych zleceń. W swojej karierze poza potworami nieraz stawiał również czoła zagrożeniom pochodzącym z Pustki.



Dalimir, syn Wszebora z Jagodźca znaku Gozdawa

Mistrz Akademii Jastrzębieckiej. Dostarczył badania na temat wampirów wyższych oraz niższych. Ma ambicje zbadania tylu zakątków świata ile tylko będzie w stanie, zarówno na powierzchni, jak i w podziemiach.



Enrique Sevillo

Kultysta, oportunista, pozornie człowiek bez kodeksu moralnego i jakichkolwiek zasad. Sam postrzega siebie jako człowieka w pewnym stopniu honorowego i inteligentnego. Ostatnio był widziany gdzieś na wyspach Felnoru.



Etariel Tlais Orthogok

Młoda elfia wojowniczka i uczennica Alfara Ai. Jeśli już widuje się ją na powierzchni, to zwykle snuje się w gdzieś w tle, ułatwiając lub utrudniając innym życie.




Frayn, syn Fraythorna, rodu Màtturhamarslag, klany Agniu Sciath

Krasnoludzki Kowal Run i kapłan Wajana. Weteran bitwy w Bibractborgu oraz wyprawy na Felnor, uczestniczył także w wyprawach Defthagrona.




Kame Aki Hjen Hopui

Wojownik, dyplomata, elf który w życiu kieruje się honorem. Jak na Laryjczyka dość niski i porywczy. Zwycięzca Roimaty, najwyższy kapłan Nowej Ikni u boku t'antsana Altarisa.



Karl Egisson Sliabh Ard

Tryntyjski mag bojowy, a potem paladyn Velei.





Kuzan Camarro

Pojawił się znikąd, zasłynął dostarczając tkankę życia do Styrgradu, po czym ruszył na kolejną misję. Chodziły pogłoski, że zginął w podziemiach Kha Ite w Kelahiran, ale zostały zdementowane, gdy Kuzan powrócił wraz z innymi bohaterami z Felnoru.



Moira Jarthurg, klanu Kesmarex

Krasnoludzka medyczka, uczestniczka wyprawy Defthagrona Yrg Tua do Terali. Brała udział w rytuale sprowadzenia Bogów do naszego świata i ochrony Ei.



Nakren z Liryzji

Pochodzący z Liryzji łowca potworów oraz weteran walk o Akwirgran. Po wykonaniu zlecenia w Terali został przyjęty na egzaminy w Akademi Jastrzębieckiej. Te potwierdziły jego wieloletnie doświadczenie i zapewniły mu tytuł Mistrza Łowcy. Główny animator wielkie Reformy Akademii Jastrzębieckiej, obecnie Wielki Mistrz Łowczy.



Rutalia

Mistrzyni magii kreacji, należy do Zakonu Światła i Ciemności. Tropi kultystów Szakala na całym świecie.





Sile Leifdottir Borgh Du

Specjalistka od oceny ryzyka. Ofiryjka z szerokimi znajomościami.




Suren Erdenen

Samnijsko-teralski szaman lisa o, jak sam mówi, "niespotykanej inteligencji". Działacz Paktu Wedry.





Sylen

Oddany paladyn Pani Ciemności - Velei.





Teleris Gaelas z rodu Eccaia

Elf Talsoi, wyznawca Szakala, który pozostał na służbie Nefreka z Amrun (Felnor). Chodzą plotki, że zginął na wyspie Tyndhur.



Wilczan, syn Wilkomira z rodu Swarygów znaku Karana

Teralski paladyn modwitowy, a potem założyciel Bractwa Tarczy Rugiewita. Szerzy kult Rugiewita-Modwita w Terali.





Postaci fabularne

Postaci, grane przez kadrę, które wywarły duży wpływ na dzieje świata gry.

  • Hakon z Tradamonu
    Liryzyjski jarl, legendarny założyciel Tryntu i jego pierwszy władca.
  • Danwig
    Wódz z czasów wędrówki ludów, zjednoczyciel plemion wergundzkich, pierwszy władca Wergundii i założyciel dynastii książęcej.
 
Sephres z rodu Odear
  • Sefres z rodu Odear
    Jeden z tzw. starożytnych, dziedzic linii cesarskiej starożytnej Styrii, mag i nekromanta. Ocalony z potopu uzyskał nieśmiertelność dzięki nekromancji i niewyjaśnionym splotom okoliczności (fabuła 2009). Zawarł pakt z odradzającą się Tavar, odradzając dzięki niej Styrię na terenach Południowej Puszczy.
  • Elmeryk z rodu Danwiga
    Książę –protektor Wergundii w latach 830 -835, genialny wódz i polityk. Podbił Trynt, Fiord, Liryzję, Teralę i Samnię dążąc do realizacji wizji zjednoczonej Północy, przekonany o historycznej konieczności przeciwstawienia się nieznanemu jeszcze zagrożeniu z południa. Zginął w zamachu. (2009/2010)
 
Hetepsechemui
  • Mira Śnieżna (Mira Sartarian)
    Kagani samnijska, wyzwoliła Samnię spod panowania wergundzkiego i zjednoczyła plemiona, rozszerzając granice kraju. Poprowadziła arbany na Arethynę i Teralę, rozpoczynając złotą erę stepu. (2009/2010)
  • Hetepsechemui
    Postać legendarna, wymieniana czasem w podręcznikach w akademiach magii jako jedyna, której udało się uzyskać nieśmiertelność. (2009)
  • Olaf Egilson Szalony
    syn Elmeryka wychowany w Tryncie, władca Wergundii w latach 868 – 895, wielki wróg Styrii i bogini Tavar. (2010-2013)
  • Uterys
    Syn Miry Śnieżnej i Utera Tarhanity, wódz i kagan samnijski w latach 893 -921. Zdobywca wschodniego stepu i zwycięzca sukursji pethabańskiej, owiany legendą wojownik o opinii nieprzewidywalnego.
 
Selenge Meera'oi
  • Selenge Meera'oi
    Szamanka i mistyczka samnijska, córka Miry Śnieżnej, siostra Uterysa, za panowania matki i brata szara eminencja Samni, autorka sojuszu Samni z Qasyran. (2011-2015)
  • Leif Einarson
    Jarl tryntyjski, legendarny dowódca partyzantki walczącej przeciw Wergundom w latach 832-868, symbol tryntyjskiej niezłomności. Zabity w zamachu po tym, jak zgodził się na pokój z Wergundią po Wiecu Narodów. (2010)
  • Lambert Ostin
    Hetman styryjski, szef Rady Państwa w Czasie Ciemności (915-935). Z pochodzenia Wergund, jeden z pierwszych sojuszników i wyznawców bogini Tavar, współtwórca Państwa. Ocalony przez boginię od śmierci jest jednym z nielicznych devi terphilin - "dzieci bogini, nosicieli szczególnego jej daru. Włada ogniem. (2011)
 
Theo Tynagiron
  • Theo Tynagiron
    Senator i oficer Messyny, obrońca Miasta, dowódca w walce o wyzwolenie spod okupacji Itharos. Po zwycięstwie wybrany kratistosem Messyny, autor sojuszu Małego Ofiru z Qasyran. Jego córka, Ava, dowodziła atakiem na Itharos w czasie I Wojny o Północ. (2012)
  • palatyn Mojmir
    Możnowładca teralski, bohater sukursji pethabańskich. Za panowania kniazia Dragana oskarżony o zbrodnicze praktyki i zabity. Przez długi czas jego imię było synonimem bezwarunkowego zwycięstwa ("spuścić komuś mojmir"). (2013)
 
Dragan Karanawic z małżonką Samboją
  • Dragan syn Niemira z Awdanów Karanawic
    Kniaź teralski, dążący do zjednoczenia kraju. W 995 r. uzyskał buławę kniazia-wojewody. Zerwał długoletni sojusz z Wergundią i wystąpił przeciwko niej w Wielkiej Wojnie, zdobywając Visnohorę i pustosząc Dakonię w 996 r. (2013)
  • Samboja Bobrowicówna
    Dziedziczka i kniahini tesalska, żona Dragana, po jego śmierci wyszła za tryntyjskiego jarla Halfdana Borgh Du. Polityk i mistyczka, matka tajemniczego Ziemowita-Aidana. (2013-2015)
  • Ziemowit-Aidan
    Urodzony w szczególnych okolicznościach, był uważany za wcielenie Stwórcy. Istniała sekta, twierdząca iż został przepowiedziany aby zniszczyć bogów i oddać świat ludziom. Jego moc nigdy nie została zbadana, najprawdopodobniej był istotą spoza reguł świata, z jakichś powodów wcieloną w człowieka. Zniknął w 915 r. powodując szereg anomalii mistycznych, w czasie wydarzeń, które zapoczątkowały Pęknięcie (zachwianie domen świata po wygnaniu dotychczasowych bóstw). (2013-2015)
 
Neyestecae
  • Neyestecae
    Szamanka, zwana przez swoich pobratymców "Maiput" – siostrą. W 900 r. zjednoczyła prymitywne plemiona Qa, przywracając im pamięć ich starożytnej wielkości, a także starożytnych wrogów (Styrii). Szukając wsparcia przeciwko kolonizatorom z północy obudziła tajemnicze bóstwa, których awatarem ostatecznie się stała. Wyparła kolonizatorów i rozpoczęła podbój krajów Północy, wspierany walką bóstw- Opiekunów z bogami Północy. Wojna została zakończona w 915 r. zwycięstwem na Silbrfjell i Dhe Sleibthe. Przez następne 20 lat Neyestecae była imperatorką i awatarem bogów Qasyran, dysponując gigantyczną mocą. Zginęła w 935 r. w zamachu na Monta Argenta. (2014-2016)
 
huei Seitiri
  • Seitiri
    Wojownik Qa, osobisty ochroniarz i przyjaciel Neyestecae, główny dowódca jej wojsk, zwycięzca licznych bitew I Wojny o Północ. Zabity w zamachu styryjskim w twierdzy Visnohora w 935 r. (2014-2016)
  • Halfdan Borgh Du
    Jarl i możnowładca tryntyjski z Wysokich Ziem, jeden z ostatnich obrońców Północy. Po klęsce na Silbrfjell utrzymał główną fortecę i wynegocjował układ z Qasyran, tym samym chroniąc swoje ziemie przed inwazją. (2015)
  • Kettil Kilkeran
    Wojownik tryntyjski, jeden z dowódców partyzanckich, przyboczny Brynjolfa Gunnarsona. (2015-2016)
  • Archibald dar Bregen
    "Książę na Przełęczy, możnowładca wergundzki, po klęsce Akwirgranu w 913 r. wyprowadził część wojsk i ufortyfikował się na Visnohorze. Posądzany o utratę zmysłów, uległ przewadze Qasyran dopiero w 916 r.
 
szamanka Ai
  • Ai
    Nieznanego imienia starożytna szamanka Qa, jedna z zarażonych tzw. wirusem Zapołudnia, pojawiająca się w formie człowieka- jaguara. Opiekunka i przyjaciółka Tlilxuchtli. (2015-2017)
  • Manawan
    Ulundo khor'gona, hetman wywiadu styryjskiego, twórca jego potęgi. Zaginął podczas akcji pod Monta Argenta.
  • Mori Khan
    Na wpół legendarny szaman samnijski, pojawiający się w formie szamańskiego ducha. Jego totemem jest samnijski stepowy koń. Włada arbanami upiorów, które dały się we znaki obroncom Północy. Legenda głosi, że jego ciało trwa gdzieś wśród stepów w wiecznym letargu, zasilanym życiem wysysanym z dziewic. (2014-2016)
  • Arnulf syn Olafa
    Książę-protektor Wergundii, poddał stolicę w czasie I Wojny o Północ. Zginął w tajemniczych okolicznościach około 916 r.
 
Einhard dar Avarette
  • Einhard dar Avarette
    Margrabia wergundzki, jeden z dowódców powstania 935 r., magnifer, prywatnie mąż Adalii Lettenhove.(2016)
  • Sirilla dar Ittigen
    Córka wergundzkiego bohatera narodowego z czasów powstań, magnifer IV tymenu, zwyciężczyni spod Harnkott. (2016)
  • Astryda Rosgalen
    Możnowładczyni liryzyjska, polityk i nieformalna przywódczyni kraju. W 937 r. zdecydowała (wobec wiecu) o przyłączeniu Liryzji do Federacji Wergundii.
  • Rorik Rosgalen
    Książę-elektor Liryzji, paladyn Zakonu Mieczowego Modwita, wojownik i dowódca, syn Astrydy.
  • Gosław syn Junoszy z Birkuta Karmanowic
    Kniaź wojewoda Terali Wschodniej.
    Teralski kniaź, dowódca z czasów II Wojny o Północ. Po śmierciu Sulibora z Awdanów otrzymał buławę wojewody Wschodniej Terali i rozpoczął starania o wzmocnienie pozycji Terali w regionie. Na bazie skradzionego z Visnohory minerału rozpoczął projekt “Gwiazda Wieczorna” czyli badania nad minerałową bronią masowego rażenia, dotychczas dostępną tylko dla wojsk Qasyran.
  • Enktoia Bilguun’enei
    Wielka kagani samnijska. Zaczynała jako ataman plemienia Urdu przy boku ming-beja Ank’munkhsaara. Podczas najazdu na Ofir w 936 r., po tym, jak (wyjątkowo skuteczni jak na ofirskich) skrytobójcy usunęli trójkę głównych dowódców samnijskich, Enktoia opanowała arbany, wynegocjowała okup od Ofiru i wyprowadziła armię w okrążenia, w zamian dając przysięgę, że nigdy za jej życia Samnia nie wróci do Ofiru.
    Utrzymała Samnię neutralną, z lekką przychylnością dla Wergundii. Rozpoczęła podbój krajow Pethabanu.
  • księżna Givienne
    właściwie Żywia Derwanówna z Jastrzębców Gryfitka, córka kniazia Derwana i Zinatelli, córki qasyrańskiego namiestnika z Czasu Ciemności. Poślubiona księciu Tryntu i Fiordu, Brynjolfowi, stała się jego prawą ręką i najbardziej popularnym tryntyjskim politykiem.
    Rozpoczęła zjednoczenie Terali.
  • Savra Krocząca z Ogniem
    Szesnasta tantsan Larionu. Właściwie Savra-oeni Leidenei Kodanara Ahi, laryjska wojowniczka i magiczka, władająca księstwem Larionu od czasów wojen z Ofirem.
    Pod koniec II Wojny o Północ zgodnie ze zwyczajem złożyła urząd i popełniła samobójstwo (rzucając się sama na szeregi wrogów), uznając swoją odpowiedzialność za popełnione błędy. Zostawiła tron Altarisowi z Andhakary, swojemu synowi.
  • Nefrek z domu Mefemheta
    Generał, a potem arcyksiążę wyspy Amrun na Felnor, jeden z trzech głównych władców archipelagu (obok Neferkara z Hiril i Iaret z Talath). Nieformalny (jeszcze) przywódca Felnoru, forsuje politykę szerokiego otwarcia wysp na świat.

Nieaktywne postaci graczy

Postaci nieaktywnych graczy, które miały znaczący wpływ na losy świata. Lista jest z pewnością niepełna, możemy ją uzupełniać wedle sugestii.

  • Uter Tarhanita
    Ataman samnijski, bohater spod Arden, mąż kagani Miry Sartarian, ojciec Uterysa i Selenge. (2009)
 
Onfis In'Tebri i Toruviel Meliaor
  • Onfis In'Tebri
    Elf z kasty ohtat, w krainach zyskał sławę jako najlepszy skrytobójca swoich czasów, zasłynął prawie udanym zamachem na Elmeryka, a potem skuteczną pracą w jego służbie. Po przebudzeniu Tavar wrócił do Aenthil, stając na czele kasty lomin – wywiadu i zabójców, ludzi cienia. (2009 – 2017)
  • Prorok Durgh
    Pierwszy człowiek, który usłyszał i zrozumiał wołanie bogini Tavar. Stał się jej pierwszym wyznawcą, przeprowadził rytuał, który doprowadził do runięcia Czarnych Kamieni i uwolnienia bogini. Współzałożyciel Styrii. Po klęsce Czasu Ciemności związany ze Sztabem Konspiracji, z niewiadomych przyczyn skłócony z arcyksięciem Sefresem, którego oskarżał o zdradę. Zginął w zamachu podczas akcji w Biborgu.
  • Enid, Wulfryk, Kalil, Akinori, Era, Tiamat
    Styryjscy Starożytni, przyboczni Sefresa, ocaleni razem z nim z potopu. Po oddaniu się pod opiekę bogini Tavar stali się założycielami państwa styryjskiego i jego pierwszymi przywódcami. Objęli godności hetmanów poszczególnych armii.
  • Inubis
    Styryjski starożytny, arcykapłan bogini Tavar, przyjaciel Sefresa, przywódca Kościoła Jedynej.
 
Horatio Tarazjonis
  • Aerlinn Tavariel In'Tebri
    Kapłanka Silvy i Herna, dyplomatka i uzdrowicielka. Wędrując po licznych krainach ludzi budowała sojusze Aenthil przeciwko nowo powstającej Styrii. Nie zaakceptowała sojuszu Aenthil z Qasyran, dając impuls do odejścia kasty Tawanien. (2010 – 2015)
  • Tulya'Toruviel Meliaor
    Aenthilska dyplomatka, która doprowadziła najpierw do zawarcia paktu Trójprzymierza, kończącego Wielką Wojnę, a potem do paktu Aenthil-Qasyran, zmieniając stronę frontu w czasie I Wojny o Północ. Osobista przyjaciółka Elidisa Caernotha.(2012-2014)
 
Nila Laurelin
  • Horatio Tarazjonis
    Syn kratistosa Arethyny, Tarazjusza. Ocalił ze zniszczenia Arethyny jedną część Korony. Dopomógł w przebudzeniu bogini Tavar, początkując sprawę Korony Ofiru i najazdu na Ofir. (2010 – 2012)
  • Nila Laurelin
    Laryjka, wojowniczka z gwardii t'antsan, jedna z obrońców Telfamby w czasie przebudzenia Tavar. Przyrodnia siostra Onfisa In'Tebri. (2011)
  • Sephion da Tirelli
    Senator koratyjski, polityk i dyplomata, długoletni twórca polityki Ofiru. (2010-2013)
 
Elidis Caernoth
  • Elidis Caernoth
    Mag i polityk, uciekinier ze zniszczonego Aenthil, gdzie stracił rodzinę. Za zdobyte w niejasnych okolicznościach pieniądze zbudował elficką enklawę na niedostępnych bagnach Moreinn na Zapołudniu, na której czele stanął jako cesarz. Po wybuchu wojny z Qasyran jest z nimi w stanie permanentnej wojny. Brał udział w zabójstwie Neyestecae. (2013-2017)
  • Primula Severeid
    Hobbitka, twórczyni sekty Imperium, dążącej do zniszczenia bogów i oczekującej mistycznego "imperatora". Poparła Neyestecae i pomogła w budowie potęgi Qasyran, co rzeczywiście doprowadziło do zniszczenia bogów, zastąpionych przez Opiekunów. Uważa się, że prawdopodobnym "imperatorem" miał być Aidan, który objawił się około 915 r. (2014-2015)
  • Reshion Villbus da Tirelli,
    Ofiryjski alchemik i agent wywiadu, związany z sektą "Imperium". Zasłużył się, budując porozumienie "Imperium" z szamanką Neyestecae i wspomagając powstające państwo Zapołudnia. Poległ w podziemiach ówczesnego Vekowaru, broniąc rytuału Przywracania Pamięci. (2013-2015)
  • Lilian Vanderen (Lylian z Terali, Convolve)
    Styryjka pochodzenia teralskiego, najsłynniejsza agentka wywiadu i mistyczka, obdarzona wyjątkowym tytułem "devi terphilin", wybrana przez Tavar. Jej domeną był ból. Poległa na przełęczy Visnohora, ratując wergudzki artefakt. Jej krew stała się prawdopodobnym powodem, dla którego bogini Tavar mogła wrócić do świata pomimo Pęknięcia w 915r. (2013 -2015)
  • Tirianus Taeleth
    Paladyn Silvy, dyplomata Aenthil, sprzeciwiał się przejściu kraju na stronę Zapołudnia, po 915 r. na wygnaniu w Leth Caer. (2013-2015)
  • Korheni
    Kapłan, wojownik, dyplomata Zapołudnia, przyjaciel i asystent Neyestecae. Zginął w czasie ataku styryjskiego na Zapołudniu w 915 r. (2014-2015)
  • (…) Szrapnel
    Najemnik teralski, który zrobił karierę jako jeden z dowódców cesarskich w Leth Caer. Zginął w 915 r. (2013-2015)
 
Tlilxuchtli
  • Emilia da Tirelli
    Magini ziemi z arystokratycznego rodu z Korathii, zasłużona agentka wywiadu styryjskiego. Położyła zasługi w akcjach wykrycia zdrady Aenthil w czasie I Wojny o Północ i zdobycia próbek tzw. wirusa Zapołudnia. Poległa w czasie akcji na terenie wroga.(2014-2016)
  • Clovis
    Żołnierz wergundzki zielonego tymenu, w okresie kolonizacji walczący na Zapołudniu. Jedyny człowiek Północy, który w pełni przeżył zarazenie tzw. wirusem zapołudnia, zyskując cechy charakterystyczne dla zarażonych. Na bazie badań jego organizmu stworzono Czarną Tercję, odpowiedz Północy na zapołudniowych Nieśmiertelnych, którą Clovis osobiście trenował. Zaginął w czasie akcji pod Monta Argenta. Odnaleziony w szeregach stronników Szakala, zginął w niewyjaśnionych okolicznościach podczas akcji w Biborgu. (2014-2015)
  • Tlilxuchtli (Czarna Orchidea)
    Polityk Qasyran, ticuahtli plemienia Coatl, uzdrowicielka, za panowania Neyestecae na wygnaniu w Caer. Stworzyła potężne stronnictwo polityczne w Qasyran, dążące do zakończenia wojny z Północą, najpoważniejsza kandydatka do korony imperium. Po zawarciu Traktatu Vistanijskiego i podziale wewnętrznym kraju została władczynią Południowego Imperium Qasyran.
 
Brynjolf Gunnarson Sliabh Ard
  • Derwan Jastrzębiec
    Teralski kniaź, długoletni przywódca Terali pod zarządem Qa. Po klęsce 915 r. poddał kraj, po tym jak w ostatniej próbie poderwania ludzi do walki zginął jego brat (Vlad Jastrzębiec, bitwa na Dhe Sleibthe). Próbował stworzyć kult Aidana. Jego zasługą było ocalenie Modwita. (2015)
  • Brynjolf Gunnarson Sliabh Ard
    Jarl, przywódca tryntyjski, jeden z trzech dowódców obrony Silbrfjell. Po klęsce poddał się Qa i przeszedł do partyzantki. Po 20 latach walki stanął na czele odradzającego się Tryntu i został wybrany księciem. (2015-2017)
  • Jasper Flynt
    Alchemik, miner, łowca przygód, agent wywiadu, długoletni adiutant Brynjolfa Gunnarsona, zasłużony w budowaniu siatki Sztabu Konspiracji i sojuszu Północy. Jego zasługą są liczne stosowane powszechnie przepisy na mikstury i środki wybuchowe. A także liczne anegdoty. (2015-2016)
 
Sigbert Sliabh Ard
  • Arden Stern
    Wergundzki żołnierz, dowódca, poległy pod Silbrfjell. Wraz z innymi odmówił odejścia w zaświaty, stając się upiorem. Współtwórca i dowódca Tymenu Mgieł. (2015-2016)
  • Sigbert Sliabh Ard
    Tryntyjski jarl, jeden z trzech dowódców obrony Silbrfjell. Zginął w bitwie, po śmierci odmówił poddania się wyrokom bogów i stał się upiorem. Twórca i dowódca Hirdu Mgieł. (2015)
 
Mea'Aran Tlais Orthogok
  • Khurd
    Samnijska czarownica, doradczyni Brynjolfa, mistyczka. Przez wiele lat wspomagała tworzenie Szatbu Konspiracji na Pół nocy. Schwytana przez Qa w Eberstein, zginęła w czasie wybuchu powstania, poświęcając się dla zwycięstwa Północy. (2015-2016)
  • Mea'Aran Tlais Orthogok
    Arystoratka z elfów podziemnych, przewodziła brzemiennej w skutkach wyprawie na powierzchnię w rejon zniszczonej Birki. Zawarła szereg historycznych porozumień z ludami powierzchni. Poprowadziła oddział odwetowy, który odzyskał skradzione Kroniki Kręgu. Mianowana matroną rodu, zawarła historyczne porozumienie z elfami z Larionu, kończące wielopokoleniową wojnę. (2017)
  • Conrad Montebianco (Narcyz)
    Styryjski pieśniarz i poeta, którego twórczość wyznaczyła najsilniejszy trend w sztuce okresu Czasu Ciemności i Wojny o Północ. Zasłynął przede wszystkim dziełami patriotycznymi, oraz licznymi skandalami towarzyskimi w młodości. Wielokrotnie towarzyszył wojskom na froncie w najbardziej przełomowych okresach wojny.
Tergor dar Toller (właściwie Tergor Torygson Dunharrow)

Żołnierz, najemnik, jeden z inspiratorów powstania wergundzkiego 935 r. Początkowo oficer i adiutant magnifera, potem byłego księcia-protektora Severo Rodlingena, stopniowo zyskiwał pozycję najbardziej znaczącego polityka Wergundii. Paladyn i wielki mistrz Zakonu Kawalerów Mieczowych Modwita. Szef sztabu Federacji Wergundzkiej, jego decyzje kierowały losami II Wojny o Północ. Ostatnio także wódz orków plemienia Tar-zul. Swoją uczciwością i poświęceniem zyskał sobie równie wielu przyjaciół, jak wielu wrogów zyskał porywczością i wojskowym szorstkim sposobem bycia. Prywatnie mąż druidki Amiry... choć mówi się, że dla ludzi takich jak on nie istnieje prywatność.


Defthagron syn Aiglondura, rodu Treghorn, klanu Yrg Tua

Przedstawiciel Kesham na powierzchni. Kapłan Wajana, Kowal Run, Wojskowy, Dyplomata. Kieruje się zasadą „Miej ogień w sercu, ale zimną głowę”. Każde krasnoludzkie dziecko chciałoby być jak on, a nawet najmędrzejsi starcy chylą przed nim czoła. To on doprowadził do powrotu Wajana, ojca wszystkich krasnoludów, tym samym zyskując prawo by mówić w imieniu ich wszystkich.



Baldwin dar Keran

Początkowo szaman, potem kapłan Opiekunów, animator i przywódca Kultu Pięciu na Północy. Poprowadził rytuał, oddający Opiekunom domeny świata (Srebrna Rzeka, 935). Przywódca religijny, zaangażowany także w działalność tajnych struktur, tropiących tajemnicze istoty i zjawiska.



Justynian Dracos

Ofirski mag ognia, naukowiec oraz były członek Concordii.





Thorgrim, syn Thornaka, syna Thorna, rodu Eldurhing, klanu Fuilteah Feah

Zaprzeczenie kultywowaniu tradycji wśród Krwaywch Bród, dawniej wojownik a dziś kapłan Modwita który dołożył swoją cegiełkę do rytuału w Bibractborgu.




Izaak Goldbaum

Hobbit, który dał nową nadzieję Velidzie i ludowi niziołków. Był tym, który spoił największe umysły świata, by obronić Matkę Eę.




Heliantus

Hobbicki druid, jeden ze Srebrnych Wędrowców, wybrańców Luny. Od samego początku toczył walkę z Pustką, choć w przeciwieństwie do swych towarzyszy pozostał w cieniu, niepozorny jak jego niebiańska patronka. Pomagał też hobbitom w odzyskaniu ich domu w Velidzie oraz w walce Północy z Qa.



Lili Lebendegarten

Hobbicka alchemiczka i medyczka stojąca na czele Stowarzyszenia Badawczego w Velidzie. Na co dzień osóbka o wielkim sercu szukająca wszędzie dobra, matka, przyjaciółka i mała fabryka wypieków.




Shissa Viridi

Cesarzowa Leth Caer, druga władczyni w historii państwa, wytrawna dyplomatka, córka kasty Tulya i polityk. Błyskawiczną karierę zawdzięcza dokonaniom podczas negocjacji pokojowych w Ofirze, które zagwarantowały jej status Oświeconej oraz zaufanie Elidisa, który abdykując wyznaczył ją na swą następczynię.



Meril z rodu Haro

Talsojski dyplomata i mag, jeden z nielicznych w swoim pokoleniu, którzy osiągnęli tytuł Vayle. Za swoje zasługi, za skuteczne reprezentowanie swoich ludzi u boku potęg Północy pobratymcy wybrali go marada’vei państwa Talsoi.



Hryzo Tlais Orthogok

Członek Zakonu Wiecznej Myśli, doradca i agent Matrony Mei’Aran. Był świadkiem prawdy jaką objawiła Kronika Złamanego Kręgu i od tamtego czasu żarliwie walczył przeciw wpływom Pustki.




Elderien Tlais Miah du Savat

Młody wojownik, który w imieniu rodu Miah du Savat udzielił wsparcia Mei’Aran gdy ta przejmowała władzę Matrony. Był też jednym z pierwszych który przyjął Aita Lanastę i pomagał szerzyć jego kult wśród Podziemnych Elfów.



Carmen dar Betteny, księżna Haermont

Werdgundzka oficer w stopniu dekuriona, siostra magnifera Larnina dar Betteny. Jedna z inspiratorów powstania wergundzkiego, znakomita strateg i dowódca polowy, w późniejszych latach także wprawna polityk i negocjatorka. Za zasługi w trakcie bitwy o Akwirgran otrzymała tytuł księżnej Haermont.



magnifer Larnin dar Betteny

Żołnierz i oficer wergundzki, jeden z przywódców powstania wergundzkiego 935 r., brat księżnej Haermont.





Gardomir dar Kalat

Szlachcic wergundzki pochodzący z Liryzji, wasal dar Avarett. Jest również kupcem i doradcą w sprawach wojskowych, administracyjnych i dyplomatycznych.




Ester Macario

Pochodząca z tajemniczego Enarook, emocjonalna i skrzywdzona przez życie nastolatka, która przeszła długą drogę przez mrok własnej duszy. Obecnie - agentka specjalna SSW.




Ion de Eris

Niegdyś mieszkaniec tajemniczego Enarook (odkryta w niezwykłych okolicznościach osada w górach Styrii). Przyszywany brat Estelli Montebianco. Obecnie wyszkolony agent SSW.




Hector Ocampo

Widziano go w okolicah Birki, tuż przed włączeniem jej do Wergundi. Człowiek w czarnym skórzanym kapturze przemykał nieraz przed oczami miejscowych. Zadawał się z tamtejszymi władzami i hobbitami. Chyba zajmował się przemytem, w sumie wyglądał na takiego typa, co się plącze w ciemne rzeczy. Po paru tygodniach zniknął razem ze stacjonującym tam oddziałem Styryjczyków, nie widziano go tam więcej.



Cirben

Styryjczyk i paladyn Tavar, który wspierał oddział Czarnej Tercji pod Akwirgranem. Później poświęcił się misji walki z Pustką.




Darsen dar Atman

Łowca potworów pochodzący z Wergundi. Brał udział w powstaniu, które ostatecznie doprowadziło do wyzwolenia północy. Później widziany w Liryzji gdzie pozostając łowcą na zlecenie wspierał sprawę swojego kraju.



Tylwin syn Murdocha Brzozowic

Utalentowany czarownik i mag teralskiego pochodzenia. Bywał widziany w Liryzji oraz w trakcie bitwy o Akwirgran, jako przyjaciel wpływowego rodu dar Garlande.




Niviel Maril z rodu Mavar

Talsoiska łowczyni potworów z wykształcenia i badaczka z powołania. Absolwentka Akademii Jastrzębieckiej i jedna z założycieli Kawerny, w której jako Członkini Rady sprawuje piecze nad naukowym aspektem organizacji. Prekursorka nowej, liberalnej myśli łowieckiej, działaczka na rzecz wszechstronnego rozwoju potworologii. Prywatnie córka, młodsza siostra, niepoprawna choleryczka i miłośniczka wszystkiego, co cytrynowe.


Celina córka Sławy z Sulimów Karanowicówna

Witeziówna i dziedziczka ziem w okolicach Srebrnohory. Utalentowana chirurg z niechęcią do magii.



Altaris, syn Faltorna z rodu Andhakara

Długoletni przywódca zbuntowanego i wygnanego rodu, walczył w ostatniej bitwie o Północ (Silbrfjel), a potem przez lata starał się wciągnąć do wojny kraj Larionu. Wielki wróg Swarta-Szakala, kapłan Vallosury, powołany rozkazem księżnej Savry na tron t’antsana Larionu.



Ebenezer Dedre

Paladyn z Zakonu Szkarłatnych Płaszczy, skromny sługa bogini, jej ostrze do zadań specjalnych. Wieści niosą, iż ma szczególnych przyjaciół na wyspie Sakkara, gdzie jako pierwszy od tysięcy lat postawił stopę.



Ëirandil Dagon z rodu Cerrone

Młody mag, członek Instytutu Badań Magicznych.




Eldaril'yarni

Szaman Węża pochodzący z Talsoi, jedna z mało znanych, lecz kluczowych postaci w walce z Pustką, bowiem brał udział w rytuale budzenia Mori Khana, oraz wielkim rytuale obrony Ei. Jak inni Talsoi walczył też z Qa biorąc udział w obronie Linii Matfrida.



Etsuko Hidoe Nakamura Rinoi Kohatu

Laryjska medyczka, siostra Satomi Hideo Nakamury.




Falibór, syn Juziewita z rodu Ostoja Nitreszowic

Młody czarownik z małej teralskiej wioski, który został pierwszym ludzkim kapłanem Vellossury. Od tego czasu aktywnie zaangażowany w szerzenie jej kultu na powierzchni oraz w walkę z pozostałościami kultu Szakala.



Flos Scienta Cerva

Elficki kapłan Tavar i zdrajca Inkwizycji. Wierny swej bogini aż do śmierci i nawet po niej.




Lothar dar Meran

Wysoko postawiony oficer, hrabia mercyjski, uczeń Tergora dar Tollera (i jego prawa ręka z racji tego, że swoją utracił) i ambitny, młody polityk. Swym imieniem reprezentuje Stare Rody jako wierny sługa Księcia Protektora. W życiu kieruje się dewizą "Wilk nawet odziany w jedwab pozostaje wilkiem". Od wybuchu kryzysu visnohorskiego - Wielki Mistrz Zakonu Kawalerów Mieczowych.



Ostergarberd dar Garlande

Wergudzki hrabia w Salicji. Rozpoznawalny również w towarzystwie kupieckim.





Otello della Famos

Archeolog Smoczej Kompanii, były wojskowy i zwyczajny najemnik (co prawda zna się trochę na skamielinach). Wraz ze swym przyjacielem Tristanem zwykli mówić,że są zwyczajnymi najemnikami od spraw niemożliwych.



Satomi Hidoe Nakamura Rinoi Kohatu

Laryjska psioniczka, dawna dyplomatka t’antsana oraz buntowniczka z południowych huanów. Brała udział w wyprawie na Felnor.




Torres Montoya

Styryjczyk, żołnierz Czarnej Tercji, potem zdrajca, ktory przeszedł do Sztabu pod wpływem Pani Ciemności. Wrócił na ścieżkę dobra po wezwaniu przez Tavar, która mu wybaczyła, pozostaje dyskusyjne, czy wybaczyło mu także SSW. Dlaczego i dla kogo walczył naprawdę, pozostaje jego tajemnicą.