Silberberg:O Silberberg

Co to jest?

Larp (Live Action Role Playing), to gra fabularna, w której uczestnicy wcielają się w postaci i uczestniczą w wykreowanych przez organizatorów wydarzeniach, by współtworzyć niesamowitą, pełną przygód historię. Nasze letnie obozy młodzieżowe charakteryzują się dużym realizmem, który pozwala wzbudzić prawdziwe emocje i odczucia. Uczestnicy biorą udział w fabularyzowanych wydarzeniach, które podczas larpa dzieją się naprawdę, w warunkach możliwie najbardziej zbliżonych do warunków świata gry. Czym się różnimy od innych tego typu obozów? Nie mają formy warsztatów z dodatkiem krótkich larpów. Na naszych obozach larpowych FABUŁA TRWA BEZ PRZERWY przez cały czas (po krótkich warsztatach 1 wieczoru), 24h na dobę, przez kilka dni. GOTOWY DO GRY! Co jest ważne – uczestnictwo nie wymaga wcześniejszego przygotowania ani skomplikowanego sprzętu. Wszystko, co potrzebne do gry, Uczestnik ma zapewnione w cenie obozu czy weekendu larpowego – podstawowy strój, broń, akcesoria, a także opiekę animatorów, którzy pomogą w opanowaniu zasad i informacji o świecie gry.

Na czym to polega?

Obóz larp rozpoczyna się od wyboru postaci, w jakie uczestnicy wcielą się podczas gry (postaci zgłaszamy przed obozem). Mogą określić wiele szczegółów, takich jak profesja, pochodzenie czy fantastyczna rasa. Gracze dostają także odpowiednie, utrzymane w klimacie larpa stroje (chyba, że posiadają własne) i bezpieczne uzbrojenie, by – po uprzednich warsztatach - przejść do rozpoczęcia fabuły. Kolejne dni i noce upływają na uczestnictwie w różnych, niespodziewanych wydarzeniach. Gracze stawiają czoła napotkanym przeciwnościom, odkrywają tajemnice, walczą, eksplorują świat gry. Spotykają rozmaite postaci, w jakie się wcielają się doświadczeni opiekunowie i animatorzy gry. W trwającą fabułę wplecione są różne aktywności, takich jak nocne pilnowanie obozowiska, wyprawy terenowe, skradanie się, potyczki, pertraktacje, a przede wszystkim stopniowe rozwiązywanie tajemnicy, jaka stanowi podstawę każdej fabuły. Uczestnicy bez przerwy pozostają w świecie gry, a wydarzenia, jakie napotkają, mogą mieć miejsce zarówno w dzień, jak i w nocy. Obozy larpowe to dla przeważającej większości uczestników niesamowite doświadczenie, które na zawsze pozostaje w ich pamięci. Często w kolejnych latach, decydują się ponownie wziąć udział w tej przygodzie. Jeszcze przez długi czas po zakończeniu larpa gracze prowadzą ożywione rozmowy na temat fabuły, wspólnie ją analizują, a nawet tworzą związane z nią opowiadania, grają w sesje RPG osadzone w świecie gry, a także uczestniczą w rozgrywkach strategicznych i weekendowych larpach, które mają realny wpływ na realia obozów w kolejnych latach.

Zasady gry

W obozach larpowych przenosimy do świata rzeczywistego to, co znacie z filmów, książek i gier. Tutaj naprawdę staniecie się swoimi postaciami. To Wy, a nie przysłowiowy rzut kostką, zdecydujecie o losach swoich postaci. A Wasze decyzje przyniosą realne konsekwencje. Na potrzeby obozu - larpa opracowaliśmy specjalny system gry, uwzględniający w maksymalnym stopniu warunki świata realnego. Grając, będziecie zatem musieli pamiętać o ranach, zmęczeniu i innych nieprzyjemnych rzeczach, a magia nie będzie łatwym remedium na wszelkie problemy. Poczujecie wszystko to, co Wasze postaci - adrenalinę, euforię, smak zwycięstwa, ale i zmęczenie, strach, klęskę. To jedyna okazja, żeby - przy minimum wyobraźni - znaleźć się naprawdę w ożywionym świecie fantasy.