Bractwo Tarczy Rugiewita/Rozszerzenie

Informacje ogólne
Informacje szczegółowe


Organizacja

Bractwo posiada około dwóch tysięcy członków, z czego znacząca cześć to zaprzysiężeni bracia – paladyni, zaś pozostali to knechtowie, bardowie oraz inne osoby zajmujące się logistyką organizacji. Nie zależnie jednak od roli każdy członek bractwa musi posiadać przynajmniej podstawowe przeszkolenie wojskowe, zaś wielu z nich to weterani II Wojny o Północ.

Struktura

Władyka – mistrz zakonu dzierżący najwyższą władzę, który swoją posługę pełni do śmierci lub utracenia łaski boskiego patrona. W jego władzy leży decydowanie o wszelkich sprawach zakonu. Obecnym Władyką jest Wilczan.

Mistrzowie – ośmiu najbardziej doświadczonych i pobłogosławionych braci, którzy jednak muszą mieć pochodzenie szlachetne, kniaziowskie lub witeziowskie. Mistrzowie pełnią określone funkcje które odpowiadają ich przydomkom:

  • Mistrz Murów – palatyn odpowiedzialny za ochronę siedziby Bractwa w grodzie Kamieniec Krasnogrodzki.
  • Mistrz Strategii – wielce zaszczytna funkcja, bowiem ów Mistrz odpowiedzialny jest nie tylko za rady wojenne i opracowywanie planów, lecz również za archiwa Bractwa, a w uroczystościach pełni funkcję mistrza ceremonii i opiekuna głównej świątyni Rugiewita w Terali.
  • Mistrz Szkoleń – odpowiedzialny za przyjmowanie i szkolenie knechtów.
  • Mistrz Pieśni – de facto mistrz propagandy Bractwa odpowiedzialny za tworzenie i szerzenie pieśni i innych metod wychwalających i sławiących zakon.
  • Mistrz Zaopatrzenia – odpowiedzialny za element cywilny Bractwa oraz wszelkie potrzebne operacje logistyczne.
  • Mistrz Pierwszego Szeregu – dowódca najbardziej zaszczytnej formacji weteranów, elity zakonu i jego jazdy.
  • Mistrz Drugiego Szeregu – dowódca wyszkolonych i sprawdzonych wojowników, drugiej najbardziej zaszczytnej formacji.
  • Mistrz Trzeciego Szeregu – dowódca świeżo wyszkolonych, niedoświadczonych oddziałów zwykle pełniących rolę pomocniczą nim zyskają więcej doświadczenia.


Śreżoga – elitarna formacja pełniąca funkcję przybocznych władyki. Do służby w Śreżodze wybrani mogą być jedynie szlachetnie urodzeni, potomkowie kniaziów i witeziów, którzy zostali pobłogosławieni przez Rugiewita i wsławili się męstwem lub rozumem. Śreżoga pełni zarówno funkcje reprezentacyjne, jak ochronne wobec Władyki, działa też jako jego wewnętrzny krąg, nie raz ciesząc się zaufaniem większym niż nawet Mistrzowie.