Birka

Mapa birka.jpg

Birka - do roku 911 największym miastem i jednocześnie stolicą Liryzji była Birka, jednak wskutek wybuchu broni Qa, oraz zabójczej mgły unoszącej się nad terenem dawnej stolicy, los miasta nie jest znany.

„Birka nie była zachwycająca o tej porze roku, ale dużo się tu działo. To był czas powrotów z rejsów, a tym samym czas wielkiej pracy, sortowania i rozkładania po magazynach przywiezionych towarów, jesiennych targów i imprez na cześć tych, którzy wrócili żywi z morza. W świątyniach na wybrzeżu trwały uroczystości dziękczynne, cieszyły oczy bogate wota, a biedota miejska z niecierpliwością czekała na hojnie rozdawane dary i jałmużny.

Podróżnik lubił jesień w Birce. Niejednokrotnie sam wracał na pokładzie któregoś z okrętów do tego wspaniałego portu, więc jego bezsprzecznie cuchnące uliczki i bezsprzecznie urocze place i promenady odbierał nieco jak synonim domu, bezpiecznego, ciepłego, zapewniającego na zimowe chłody milutki kącik w jakiejś oberży, pachnące przyprawami wino w tawernach i pyszne ryby z rusztu. Skąd w Samnijczyku zrodziła się miłość do nadmorskiej metropolii, tego on sam nie wiedział, ale wizja zimowego odpoczynku w Birce, po wszystkim co przeszedł w ostatnich miesiącach, wydawała mu się szczególnie kusząca i szczególnie zasłużona. Zwłaszcza buzujące ciepło kominka zdawało się cenne, po absolutnie niezwykłej i potwornie zimnej nocy, spędzonej na jakimś zadupiu w Terali, gdzie utknął w czymś w rodzaju magicznej pętli czasowej, przemarzł na kość i omal go nie okradziono.

Właśnie. Wspomnienie o paskudnych przygodach niemal u finału podróży przypomniało Podróżnikowi, że nim skorzysta z zasłużonego odpoczynku, trzeba zakończyć podróż, sfinalizować umowy, odebrać zapłatę i pozbyć się cennego brzemienia. Skierował swoje kroki do Emporium, pałacu położonego nad Kanałem Evria, będącego siedzibą Ligi Kupieckiej.”
"Ma ktoś goblińskie ustrojstwo?"

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami na

info@silberberg.pl