Ea

Ea

Jestem przy Tobie, moje Dziecko. Jestem wszędzie gdzie spojrzysz, gdziekolwiek poniosą Cię stopy tam będę ja. Moje ciało Cię nakarmi, moja woda napoi, me kości swą dla Ciebie murem, a oddech opoką.
A wszystko to daję Ci w zamian za nic, bo żadna miłość nie jest równa tej jaką Matka obdarza Dziecko.

Ea to dusza ziemi powstała z połączenia wszelkiej siły życiowej na planecie. Każde zwierze, roślina i człek jest częścią Ei, a ona częścią niego. Ea jest ziemią pod naszymi stopami, powietrzem w płucach i wodą w żyłach. Jej los i nasz jest nierozerwalnie związany. Kult Ei jest jednym z najstarszych na świecie, prowadzony przez Druidów kult uczy powściągliwości, szacunku wobec ziemi i całego życia i stara się zachować naturalną równowagę. Ei oddaje się część, lecz nie jest ona bóstwem i nie szuka podobnego statusu.

Kult

Przedstawienie: Trzy kobiety stojące do siebie plecami, młoda dziewica – wojowniczka, dojrzała matka – władczyni, stara wieszczka – mędrczyni; Ea objawia się czasem w postaci ożywionego, humanoidalnego drzewa, które nieustannie rośnie, rozkwita i obumiera.

  • Przykazania: Szanuj całe życie. Bierz ile potrzebujesz i nie więcej. Daj umierającym odejść. Zadawaj śmierć szybko i bezboleśnie. Daj życiu rosnąć i nie zabijaj młodych.
  • Grzechy: Bezsensowne niszczenie i zabijanie. Naruszanie równowagi świata. Zaburzanie kręgu życia w tym sztuczne przedłużanie życia, nieśmiertelność.