Instytut Badań Magicznych

Organizacja:
Instytut Badań Magicznych
Wielkość: mała
Zasięg: Wergundia
Powiązane organizacje: Compagnie de Nouvelle Magies, pozostałe nieznane

Trzonem Instytutu stała się specjalna grupa magów, naukowców i badaczy, którym władze Federacji zleciły badania nad nowo odkrytym zjawiskiem siatki geomantycznej. Na ten cel Wergundia przeznaczyła spore środki z budżetu. Na siedzibę wybrano z oczywistych przyczyn Bibraktborg, jedyny znaczący element geosiatki, jaki Wergundia miała na swoim terenie, pomniejsze centra badawcze zlokalizowano w pomniejszych miejscowościach, a niektóre wręcz w “szczerym polu” w miejscach interesujących pod względem geosiatki.

Odkrycia Instytutu starano się trzymać je w tajemnicy, a te, które zdecydowano się ujawnić, znacząco wpływały na światowe rynki, gdyż nakreślały prawdopodobny kurs zmian w naukach magicznych na najbliższe lata.

Po tym, jak Wergundia i jej sojusznicy pod wpływem Instytutu rozpoczęli masowe skupowanie metali wrażliwych magicznie (srebro, złoto i miedź), w wielu regionach rozpoczęła się istna gorączka wydobywcza. Ponieważ Wergundia posiadała udziały w Kompanii Nowej Magii, wiele wynalazków powstało przy współpracy z Kompanią, zapewniając Wergundii prawa do użytkowania na znacznie lepszych warunkach niż innym udziałowcom. Dzięki temu Wergundia posiadała znaczące wpływy w zarządzie Kompanii, choć z pewnością nie decydujące.

Choć Kompania Nowej Magii przez ostatnią dekadę rozrosła się do neutralnej potęgi o zasięgu światowym, Instytut wciąż pozostawał finansowany przez Federację Wergundzką, jako niezależna od mega-konsorcjum, odseparowana jednostka badawcza zajmująca się Nową Magią.